Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tesla TV 4117U Anabela

19. 9. 2010

anabela-bok.jpgVýrobce Tesla Orava n.p.

Vyráběn v letech:1965 -1966

 

Uvedený televizor je poslední ve výrobní řadě, který měl plně elektronkové osazení.Následující  televizory se vyráběly již jako hybridní, t.j. osazené elektronkami a tranzistory.

Základní deska je na výklopném rámečku, nesoucím desky plošných spojů ZMF, rozkladů a synchronizace. Kanálový volič a zdroj VN jsou mimo základní desku.

Potenciometr kontrastu je poháněn přes bovden a to z důvodů zajištění krátkých přívodů ze základní desky k potenciometru, který je uchycen na boku šasi.

Příjmač je vybaven automatikou na regulaci jasu při změně okolního osvětlení pomocí fotoodporu ,který je umístěn na přední masce pod průhlednou plastovou krytkou.Tato automatika se zapíná spinačem umístěným vedle síťového spínače.

Tento příjmač měl přední masku "modernizovanou" přestříkáním černou barvou.Nezbylo než vzít malý nůž a opatrně barvu oškrábat.Obrazovka 470QQ44 není ještě antiimplozního provedení,má před stínítkem krycí sklo.Televizorů s touto obrazovkou jsem zprovozňoval několik a všechny měly výbornou obrazovku i po letech provozu. Zřejmě se tato série TESLE povedla.

Po elektrické stránce šlape bez závad, jen při oživování bouchnul odrušovací kondenzátor. Už jsem nějaké exploze kondenzátorů zažil, ale tahle byla opravdu kvalitní.Vyhodilo to až hlavní domovní pojistky.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tesla TV 4117U Anabela