Jdi na obsah Jdi na menu
 

Domácí kina

7. 12. 2011

Je to taková zvláštní kategorie audio přístrojů.Současná domácí kina sice zvládnou dodat do vašich obyváků zvuk v systému 7.1 s výkonem 100W i více na kanál.ii2.jpg Jenže tyto přístroje jsou v koncových stupních osazeny výkonovými integrovanými obvody a to se bohužel podepisuje na kvalitě zvuku. Pro dodání výkonu 700W by byl také  potřebný jiný napájecí zdroj ,než ten  který je v nich instalován.

Kompaktní kina,v cenové kategorii do 15000 Kč , která  mají přibaleny i reproduktory jsou kapitola sama pro sebe.Co se týká kvality přiložených reprosoustav je to přímo tragédie.Když se výrobce  nebojí napsat ,že výkon reprosoustavy je 125W/3ohm v kmitočtovém rozsahu 40-18000 Hz nezbývá než zkontrolovat jak to dělají jinde.Následně po rozdělání tohoto zázraku zjistíte,že je osazena jedním  širokopásmovým reproduktorem, tak  se nedá říci nic jiného než že je to v podstatě fyzikální zázrak.Doporučuji při koupi takového kina nahradit přiložené reprosoustavy jinými. Tímto se lehce dostanete do jiného levlu.

Něvěřte reklamním sloganům o bambusových membránách, zvukovodech a podobných reklamních tazích výrobců.

Věřím,že  domácí kino je fenomén doby, Pro zvukovou kulisu k filmu, kde vám létající objekty zaplní prostor v místnosti ze všech směrů a filmoví zvukaři se snaží dělat divy je to možná přínos pro sledování filmu ,ale při poslechu klasické audio nahrávky se osazené zvukové procesory jaksi nedají využít a jen zkreslují věrné podání prostoru.Vlastním také tuto krabičku, ale je využívána důsledně jen u poslechu vícekanálového filmového doprovodu. 

 

fort3_reprodd5.gif

 

 

fort3_reproddex.gif