Jdi na obsah Jdi na menu
 

HIFI koutek 2011

Po dlouhé úvaze jsem se rozhodl  přidat na tyto stránky i něco ze současné audiotechniky. Webovky jsou sice zaměřeny na historii,ale zakládat nové stránky nebo na současné umístit odkaz na nové se mi zdá kontraproduktivní.

Tyto  nové rubriky však trochu budou souviset s historií. Ve dnešním světě přeplněném elektronikou a obchody plnými krabiček  od různých výrobců  komerce převážila nad kvalitou.

Nejsem žádný HIGH-END maniak hifista, ale kupuji vždy jen výrobky s dobrým poměrem cena - výkon.Sleduji  testy od kupujících nebo  v odborných časopisech a nenechávám se ovlivnit převratnými novinkami. výrobců.

Klasické STEREO dnes moc netáhne,veškerá propagace výrobců se dnes soutředí na domácí kino a vícekanálový přenos zvuku.

Protože jsem se rozhodl obměnit svůj reprodukční audio i video řetězec, začal jsem na webu hledat rozumný kompromis kvalita/cena nových prvků. Nikdy jsem nekupoval plastové "šajze" krabičky slibující nemožné kdy nálepky od pohledu na  10 W reprosoustavě  slibují úžasný výkon 150W.

Prohledal jsem  weby  zabývajících se kvalitním  poslechem reprodukované hudby. Po přečtení pár recenzí jsem opět  zkusil poslechnout svou starou    STEREO aparaturu, kterou jsem pár let nechal odpočívat. V době jejího zahálení jsem se pseudo kochal  poslechem zvuku přes sestavu domácího kina. Vybalil jsem ji, zapojil, poslechl  a užasl.

Ten zvuk co mi aparatura poskytla byl.....no prostě úžasný. Sice žádné 7.1,DTS a pod., ale ten zvuk!!!!  Uvědomil jsem si , jak jsme všichni zasaženi reklamou, domácím kinem , MP3, DVD ,CD a jinými digitálními vymoženosmi. Bohužel digi záznam má omezenou možnost vzorkování kmitočtu a od toho se odvíjí také jeho kvalita.Je možno dosáhnout odstup rušivých napětí 90 dB i více ale poslechová kvalita u vysokých kmitočtů , případně jejich harmonických je vzhedem k použité technologii daná.  

MP3 technologie je kapitola sama pro sebe. Jsou různé úrovně přenosové rychlosti tohoto formátu,nicméně již tak ořezaný digi zvuk je tímto formátem ještě více degradován. Na webu můžeme stáhnout spoustu skladeb  EMPÉTROJEK ale to je jediná výhoda tohoto formátu.

Takže zpět na stromy a pojďme se trochu zabývat analogovým přenosem STEREO zvuku, opravdu to stojí za to!!!!!! 

 

 

 

Příspěvky

CD přehrávače

7. 12. 2011

 

Domácí kina

7. 12. 2011

 

Magnetofony

7. 12. 2011

 

Přenosové kabely,repro kabely

7. 12. 2011

 
Celý příspěvek | Rubrika: HIFI koutek 2011 | Fotografie: Repro a audio kabely | Komentářů: 0

Reprosoustavy

7. 12. 2011

 

Tesla NC440 gramofon

7. 12. 2011

 
Celý příspěvek | Rubrika: HIFI koutek 2011 | Fotografie: Tesla NC 440 gramofon | Komentářů: 7

Zesilovače

7. 12. 2011

 
Celý příspěvek | Rubrika: HIFI koutek 2011 | Fotografie: Zesilovače | Komentářů: 0