Jdi na obsah Jdi na menu
 

Magnetofony

7. 12. 2011

Magnetofony patřily k hlavním zdrojům signálu. product-6348236.jpgProtože Tesla neuměla v 70. a 80 letech zhotovit kvalitní  a spolehlivou mechaniku pro kazetové magnetofony, byl trh v těchto dobách , co se týká kazetových magnetofonů značně omezen. Také součástková základna neumožňovala postavit kvalitní přístroj. Tak jsme se mohli často dočíst , že kazetové přístroje nemohou dosáhnout nikdy kvalit kotoučových magnetofonů.Tato polotechnická výmluva se  hodila do krámu. Jenže Tesla i v páskových magnetofonech trochu zaspala dobu. Je ale pravdou , že  na počátcích v 50. a 60. letech vyrobila v tomto sektoru dva podivuhodně kvalitní stroje. Jsou to legendární Sonet duo a B4, které jsou popsány zde na webu v jiných kapitolách.

Kazetový magnetofon, který snesl jakési porovnání s okolním světem byl plážák Tesla Condor, ale klasický deck Tesla nevyrobila kvalitní nikdy. Ani přístroje řady SM260, 261 nebyly již v té dobe srovnatelné s konkurencí.

Já jsem si koupil kvalitní deck až v roce 1993 svůj první Technics , který jsem vyměnil  v roce 1996 za  Technics BX-RS646. Má 3-motorovou mechaniku, adjudtaci kazety "odpísknutím" pásku, Dolby B,C.Tříhlavý snímací i nahrávací systém ,možnost poslouchání kvality nahrávky před a po záznamu. Pracuje spolehlivě dodnes.

Používám kvalitní kazety chromky TDK a RAKS. Záznam na nich i po těch letech je stále dobrý a nedošlo na nich k prokopírování záznamu.

 

Náhledy fotografií ze složky Technics RS-BX646