Jdi na obsah Jdi na menu
 

Přenosové kabely,repro kabely

7. 12. 2011

Audio kabely a reprokabely je věc,na které si někteří výrobci dost mastí kapsu. Nechci zde rozporovat, že kabel má vliv na přenos signálu. Takzvané tkaničky, které dostanete přibaleny přímo při nákupu některých zařízení se opravu hodí jen na odzkoušení funkčnosti řetězce.

Já mám  své komponenty prosmyčkovány kabely od firem HAMA a Bandridge. Jsou to firmy které za levný peníz dokáží udělat kvalitu. Kupuji jejich GOLD řady s dvojitím stíněním v cenách cca do 500 Kč za metr.

Nevěřím na zázraky bezkyslíkatých měděných zázraků za tisíce korun. Prostě co ve výstupním signálu ze zařízení není to tam kabel nedodá.

Také pozor na optické vstupy a výstupy. Tento signál jde 2 x přes digitální převodník ,a pokud je jeho kvalita na slabší úrovni , může se stát,že analogový výstup ošetřený dobrým kabelem bude na vyšší kvalitivní úrovni než optika.

Repro kabely používám o průřezu 2x 4 mm v zapojení Bi -wiring, v modu zapnutí výstupů na zesilovači A+B . Vyžaduje to kvalitní svorky jak u zesilovače tak u reprosoustavy - nepoužívám banánky ,ale vždy šroubovací spoj.

Přiložím zatím jen obrázky různých možnosti zapojení reprosoustav: 

 

singlewire.gif

 

 

biamp2.gif

 

 

 

biwire2.gif

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Repro a audio kabely

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář