Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tesla ANP 402 START

13. 8. 2010

reklama1.jpgTento magnetofon vyráběla Tesla Liberec.Má jednoduchou mechaniku umožňující převíjení vzad, přehrávání, nahrávání . Mazání záznamu je realizováno přiklopením permanentního magnetu k páskové dráze .Rychlost  posuvu pásku je 4,7 cm/s.Přehrává a nahrává v půlstopém režimu.Vyráběl se v mnoha barevných kombinacích a také ve vojenském zeleném provedení.

Reprodukce není moc kvalitní, protože je realizována přes reproduktor o průměru cca 70 mm.Výhodou je jeho mobilita při napájení pomocí 6 ks velkých monočlánků. Při stacionárním provozu je ho možno napájet z přídavného síťového zdroje.

Dané magnetofony trpěly  častými závadami způsobené nekvalitními a poruchovými motorky posuvu.

U mého kusu byl vadný tranzistor regulace otáček a zpuchřelá přítlačná kladka.Původní kladku o průměru 14 mm jsem nahradil kladkou z kazetového magnetofonu a její průměr zvětšil přetažením několika vrstev smršťovacích bužírek.

Kufříkový obal jsem pečlivě umyl kartáčem a rozlepující se body slepil chemoprenem.

 Kombinovanou hlavu,kde již byla znatelná vyjetá  drážka od pásků jsem přeleštil na gumovém kotouči. Výsledkem  bylo znatelné zlepšení reprodukce a magnetofon je dokonce schopen i nahrávat.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tesla ANP 402 START