Jdi na obsah Jdi na menu
 

Compaq LTE Elite 4/75

27. 1. 2011

compaq-lte-4-75.jpgNotebook je osazen procesorem 486 o frekvenci 75 Mhz. Má 16 MB RAM, HDD 370 MB, FDD. Barevný display s rozlišením 640 x 480. Jedná se o kompaktní přístroj, který   má  v sobě zabudován síťový zdroj. Jako všechny notebooky Compaq z ranné produkce této firmy má zvláštní tip BIOSu. Část  z něj je uložena na HDD a obsahuje testovací a obslužné prográmky. Lze se do něj dostat po kontrole funkčnosti RAM zmáčknutím klávesy F10. Při výměně HDD příjdete o tuto možnost dostat se do BIOSu přes o klávesu F10 až do doby než nahrajete program uložený na dvou disketách .

Baterie u tohoto noteboku byla KO. Její repas jsem vyřešil výměnou původních 10 ks článků NiHM SANYO 2600 mAh za 10 ks AA akumulátorů HAMA 1600mAh.Tyto články jsem koupil za 9 Kč / kus, takže nová baterie i s držáky mne vyšla na 120 Kč. Články jsem osadil do plastových držáků o kapacitě 2x4 AKU a 1x2 AKU. Tím jsem se vyhnul pájení článků, které nemají páskové vývody. Držáky jsem propojil přes jejich vývody typu 9V baterie. V baterii  noteboku je osazen integráč DALLAS DS1608S, který slouží jako pulsní regulátor nabíjení a pamět AKU. Na rozdíl od moderních AKU, kdy paměť není možno jednoduše vymazat je zde na základovce dvojice pinů, která jejich propojením tuto paměť smaže podobně jako  se resetuje BIOS.S takto upravenou baterií jsem dosáhl čas  provozu notebooku  na akumulátor 125 min. Systém napájení je hlídán vlastním programem z BIOSU přes DOS a je  zobrazován ikonou na LCD. Zobrazuje se zde čas možné ho provozu na AKU  a grafický symbol se sloupcem nabití baterie. S originálními akumulátory byla výdrž provozu na baterii byla okolo 260 minut.Spotřeba procesoru je pouhých 5W .

Na hlavním panelu je vedle síťového spínače  stlačítko,které notebook uvede so stavu hybernace. V tomto stavu vydrží notebook v provozu na baterii cca 3 dny.Start do OS je z tohoto stavu cca do 10 sekund.

Nad porty PCMCIA je konektor pro připojení numerické klávesnice,bohužel nemám tento typ konektoru,abych ji mohl připojit.

 

 

Další informace později, stránka ve výstavbě,  ve fotogalerii jsou obrázky

 

Náhledy fotografií ze složky Compaq LTE Elite 4/75