Jdi na obsah Jdi na menu
 

PC příslušenství karty PCMCIA

5. 2. 2011

p1060630.jpg

 

Karty PCMCIA slouží k rozšíření hardware notebooků. Používal jsem karty pro sítě LAN, WIFI, modem, čtečky karet, rozšiřující porty USB, pararel , fire-wire,  RS232, radio TV karty a jiné.

Nedávno se mi do rukou dostala karta od firmy FREECOM s přídavnou mechnikou CD s rychlostí 24x.  Tato karta slouží k rozšíření notebooků bez CD mechaniky . Po zasunutí karty a instalaci ovladačů se v přehledu windows zobrazí přídavný modul jako ikona běžné  CD mechaniky. Přenos přes rozhraní PCMCIA je  dostatečně rychlý a je možné přes něj přehrávat i filmy ve formátu DivX pod win XP  na procesoru Celeron mobile 1,7 GHz. Od této firmy existují výrobky i pro mechaniky DVD i CD-RW. Mnou získaná mechanika však pracuje i pod W95 na notebocích s procesorem 486.Tím jsem získal další možnost pro přenos dat do přístroje.

Další možností jak rozšířit vstupy je použití čtečky 5-1  a paměťové  karty SD až do velikosti 1GB.Tato karta se pod W95 zobrazí jako ikona disku .

Bohužel se mi pod W95 nepodařilo zprovoznit wifi kartu iWave  PORT WL 11B+, pod W98 však pracuje bez problémů . Pro W95 se mi nepodařilo najít ovladče a ty co na netu byly uvedeny jako all windows bohužel nepracovaly korektně.

Všeobecně  je hledání ovladačů pro přídavné karty a moduly problém.Sehnat fungující ovladče pro staré operační systémy W3.11, W95 a na některé díly i na OS W98. Výrobci na svých oficiálních stránkách již podporu pro staré věci  nemají , kromě několika světlých výjimek. Na webu " vygoglíte" spoustu odkazů,  většinou jsou to však odkazy na placené stránky nebo na instalaci šmírovacího softu do Vašeho PC.

 

 

Náhledy fotografií ze složky PC příslušenství karty PCMCIA