Jdi na obsah Jdi na menu
 

Philips 514A

17. 10. 2010

philips-514a-iv.jpgVýrobce : Philips a.s. ČSR

Výroba v letech : 1939 - 1940

Osazení elektronkami: EK2, EF9, EBL1, AZ1, EM1

Vlnové rozsahy: KV, SV, DV

Svůj renovovaný  příjmač jsem sestavil z dvou kusů příjmačů. Z  jednoho je šasi, z druhého skříň, reproduktor, elektronky, síťové trafo a přívodní šnůra s bakelitovou koncovkou.

U příjmače jsem musel vyměnit  kondenzátory, které měly velký svod.Použil jsem české kondenzátory MP, které jsem přelepil papírovými obaly z původních kondenzátorů.Při běžném pohledu je to k nepoznání.

Původní drátové spoje z vodičů s pryžovou izolací u síťového transformátoru jsem musel kompletně vyměnit za nové , taktéž z pryžovou izolací.Pouze barevný žlutavý odstín  je nyní šedavý. Snad si to časem sedne do původního odstínu.

Jeden elektrolyt 32mikroF v síťovém zdroji  byl tak poškozen, že ani dlouhodobé formátování nepřineslo úspěch. Byl tedy nahrazen novým kondenzátorem 22mikroF/350V zabudovaným do původního pouzdra. Vazební kondenzátor  50 mikroF/16V v obvodu katody koncové pentody u sdružené elektronky EBL 1 , byl jedním koncem odpojen a nahrazen novým elektrolytem šikovně umístěným pod původním kondenzátorem, takže pohledově neruší.

Skříń příjmače prošla kompletní rekonstrukcí, obroušením, mořením a přelakováním slabou vrstvou vodou ředitelným lakem. Tento postup se vzhledově  nejvíce přibližuje původnímu vzhledu příjmače.

Vstupní elektronka EK2 byla s úpravami   zatím dočasně nahrazena elektronkou ECH3 viz přiložené foto.

Příjmač je zkompletovaný, funkční a čeká na kompletní sladění obvodů.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Philips 514A