Jdi na obsah Jdi na menu
 

Telegrafia FESTIVAL

13. 8. 2010

p1060123.jpgTento příjmač dovezl syn od kamaráda.Sloužil na půdě jako útočiště myší.Byl plný skořápek od ořechů,naštěstí myši měly dost potravy, takže se nepustily do cívkových souprav.

 

První prací byla demontáž a vyčištění.Skořápek byla menší lopatka a taky řádná hromádka myších exkrementů.Takže saponát nestačil a nastoupilo Savo.

Bohužel při očistě se zcela rozpadl brokát a ozdobná síťka před reproduktorem.Musel jsem obejít všechny sekáče a pokusit se najít nějákou odpovídající látku a síťku.Není to ideální , ale je to lepší než aby na mě ze skříně koukala membrána reproduktoru.

p1060126.jpgV příjmači chyběl indikátor naladění EFM11,díra ve skříni byla ucpána vysoustruženým kusem dřeva.Protože v době rekonstrukce jsem neměl náhradní  sdruženou elektronku -  magioko s nf pentodou, udělal jsem držák na přidělání kombinace elektronek EM11 a EF 22. Funguje to bez problémů a přepojení není náročné.Z patice elky EFM je přivedeno žhavení a odpojeny vývody pro nf pentodu a ty jsou připájeny na sousední patici.

 

Příjmač má vpředu sadu přepinačů sloužící jako předvolby ladění na rozsahu SV.

Skříň jsem vybrousil a namořil odstíny původních dýh.Na obnovu jsem nepoužil šelak ale vodou ředitelný polomatný lak. Výsledek je proti k původnímu stavu skříně překvapující.

Příjmač hraje na všech vlnových rozsazích bez závad.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Telegrafia FESTIVAL