Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tesla CONDOR

10. 10. 2010

condor1.jpg

 

     Tesla CONDOR

 

Výrobce : Tesla Pardubice, n.p.

 

Tesla Condor je jediný pořádný plážák z produkce Tesly. Jeho předností byly kvalitní reprosoustavy, které byly bohužel neodnímtelné.Kombinace obsahuje tuner s rozsahy DV, SV, VKV I, VKV II. Tak jako u všech tunerů z té doby končí pásmo CCIR na frekvenci 104 MHz.

Zesilovač v můstkovém zapojení dával 2x 10W. Při napájení z baterií bylo možno odpojit polovinu můstku a tím snížit  proudový odběr. Je osazen  korekcemi hloubek, výšek a regulátorem šířky stereofonní báze-WIDE. V zesilovači je integrován předzesilovač pro gramofonovou magnetodynamickou přenosku.

Magnetofon má koncové autostopy pro všechny funkce. Automatika , která hlídá otáčení navíjecího trnu trpěla častou závadou a to nefunkčností červené LED diody LQ 100.Tato osvětluje přes unášenou předlohu snímač,který posílá  impulzy  do vyhodnocovacího obvodu. Při nefunkčnosti LED to automatika v mechanice  vyhodnotí jako zastavení navíjení a po 1s vypne posun. Stačí tuto diodu nahradit jinou červenou ledkou a mechanika pracuje bez závad. 

Desin skříně byl na tehdejší produkci socialistického tábora neuvěřitelně zdařilý. Condor se vyráběl v několika barevných variantách. Zatím jsem natrefil na stříbrnou, černou a červenou.Tyto přístroje se na pultech prodejen moc neohřály a patřily do bloku podpultového zboží.

 

Náhledy fotografií ze složky Tesla CONDOR