Jdi na obsah Jdi na menu
 

TESLA 4110 U2 Kamélie

11. 10. 2018

Uvedený příjmač pochází z obce Řetová u Ústí nad Orlicí. Jako u všech rekonstruovaných přístrojů prošel nejdříve očistou. V tomto případě se jednalo o očistění od zbytků obilí, popela a nánosů prachu. Přístroj ležel několik desítek let na půdě.Měl štěstí v tom,že no nenapadl nějáký šikovný kutil, který by na něm napácal nenávratné škody. V televizoru byla na první pohled provedena oprava v obvodu elektronky ECH 81,kdy byly původní diody 3NN41 nahrazeny GA 205.

U tohoto televizoru bylo nutno vyměnit všechny kondenzátory řady 18x a 19x tzv hovňáky . Jedná se o cca 30 ks kondenzátorů, které jsem nahradil tesláckými kondenzátory ze starých zásob.

Následně po zapnutí TV při měření účinnostního napětí jsem zjistil, že i přes jeho hodnotu cca 850V není na obrazovce žádný jas. Elektronka DY86 byla osazena jako nová, vesele po naběhnutí účinnostního napětí žhavila ale na obrazovce nic.  . Po přeměření napětí na patici obrazovky jsem také nezjistil žádnou závadu. Pouze při vytočení potenciometru JAS na minimum a jeho otočením na max se na 1s obrazovka rozzářila.

Po úporném měření na elektronkách rozkladu a obrazového zesilovače jsem nakonec vyměnil onu novou DY 86 za také novou DY 87 a obrazovka se rozzářila naplno.

Pak už se jednalo o obvyklou rutinu seřízení obrazu, kompletaci a pořízení pár foto.

 

Náhledy fotografií ze složky TV TESLA 4110 U2 Kamélie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář