Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tesla 4206U-6 Astra

26. 8. 2010

astra-predek.jpgVýrobce :Tesla Pardubice n.p.

Výroba v letech: 1959-1960

Osazení elektronkami / polovodiči

 

Kanálový volič:                      PCC84, PCF 82

OMF:                                     EF 80, EF80, EF 80, PCF 82

Obrazový zesilovač:               PL83

ZMF + zvukový detektor:     EF 80, PACB 80, PL 82

Odd. synchronizace:              ECC 82/1, ECC 82

Snímkový rozklad:                 ECC 82/2 PL 82

Řádkový rozkad + VN:          PABC 80, PY 83, PL 81, DY 86

Klíčované řízení jasu a citlivosti: ECC 82

Obrazovka:                            430 QP 44

 

Na tomto  typu příjmače jsem v mládí sledoval ranou produkci České televize. Podnikl jsem na něm několik laických pokusů o jeho opravu při  poruchách. Již tehdy mě fascinovaly ty svítící a topící "bańky" co dokázaly vyvolat to kouzlo a zobrazit ve velké baňce ten pohybující se obraz.Také jsem pomocí šroubováku  vnořeného do kobky s VN vytahoval oblouk .Tyto pokusy mě nasměřovaly k mému profesnímu zaměření elektronice. 

 

Takže když se na netu objevila možnost jeho získání neváhal jsem. Prodejce se uvedeného příjmače chtěl zbavit a tak jsem ho zachránil před sběrným dvorem.

Příjmač byl vzhledově ve skvělé kondici.Jako tradičně bylo nutné vyměnit všechy MP kondenzátory, byly všechny popraskané nebo rozpadlé a měly velký svod.

Také bylo nutné si pohrát s oddělovačem synchronizačních impulzů, obraz se často rozpadal do pruhů.  Pečlivě jsem nastavil obvody elektronky E12- ECC 82,a měřil napětí a průběhy na osciloskopu, S jemným (posuvné očko na cívce) a hrubým (jádro cívky) nastavením  řádkové frekvence si to chce trochu pohrát.

Obrazovka  je již vyčerpaná, ani přes několikeré pokusy o regeneraci se nepodařilo výrazně zlepšit její jas. Obraz je nutné sledovat v šeru, večer je to i koukatelné.

Zvuková část má  dobrou frekvenční charakteristiku.Telka čeká na novou "starou" obrazovku.

Se skříní si výrobce pohrál,při naleštění to byl pěkný   a těžký kousek nábytku. Jsou použity kvalitní dýhy imitující exotická dřeva.

Podobný tvar skříně je použit i u televizoru Narcis. Tento je co objemu skříně asi tím největším co kdy u nás bylo vyrobeno.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tesla TV 4206U-6 Astra

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What is a normal blood pressure

(Abeitusianna, 27. 7. 2018 22:48)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-ligne-pas-cher/